Staliukai

Detalės svetainės interjerui

Staliukai

Staliukai

Reikia pripažinti, kad tradicinė lietuviška svetainė sunkiai įsivaizduojama be tam tikrų baldų, pavyzdžiui, vienos ar daugiau sofų. Staliukai taip pat yra vieni iš tų nepakeičiamų baldų. Jie universalūs ir patogūs, o kur dar plati dizaino sprendimų įvairovė. Vis dėlto, nors egzistuoja ne tik platus formų, spalvų, bet ir medžiagų spektras, ne visada lengva išsirinkti patį geriausią staliuką? Koks jis?

Aukštis ir atstumas nuo kitų baldų

Dažniausia svetainėje stovinčių staliukų rūšis yra zurnaliniai staliukai. Jie, kaip ir nurodo pavadinimas, yra skirti pasidėti skaitomus žurnalus, laikraščius, knygas, pastatyti kavos puodelį ar vyno taurę, lėkštę su užkandžiais. Kadangi šie staliukai yra nuolat naudojami, t.y. žmonės nuolat lenkiasi kažką nuo jų paimti ar, atvirkščiai, padėti, svarbus tinkamas atstumas nuo sofų ir fotelių. Specialistai nurodo, kad idealus atstumas yra 45 centimetrai. Tai nėra pernelyg didelis atstumas, tačiau patogus, nes lieka vietos ištiesi kojas ir atsipūsti. Žurnaliniai ar kavos staliuka ne tik turi stovėti tinkamu atstumu nuo sėdimųjų svetainės dalių, bet ir būti tinkamo aukščio. Štai staliukai gelems, paprastai nestatomi patalpos centre, o kampuose ar prie sienų, gali būti aukštesni nei sofos ir foteliai, tačiau kavos staliukams ši taisyklė negalioja. Nedideli stalai kambario centre turėtų būti bent keliais centimetrais žemesni už sofą. Staliukų aukštis priklauso nuo minkštų baldų aukščio – kuo aukštesnė sofa – tuo aukštesnis ir staliukas, ir atvirkščiai.

Priežiūra

Sofos, kilimai ir kitos interjero detalės svetainėje turėtų būti renkami, atsižvelgiant į jų reikalaujamą priežiūros kiekį. Šiais laikais, kai žmonės tampa vis labiau ir labiau užimti, vis sunkiau atrasti laisvą minutę namų ruošai. Būtent dėl šios priežasties reikėtų rinktis praktiškus paviršius. Jei tradicinis valgomojo stalas paprastai yra medinis, tai naktiniai staliukai ar skirti kavai, žurnalams, laikraščiams pasidėti gali būti ir stikliniai. Tiesa, pastaruosius kiek lengviau valyti ir prižiūrėti. Beje, ant jų galima laikyti puodelius ir stiklines nesibaiminant dėl dėmių, kurios gali tapti ypač ryškios ant staliukų, pagamintų iš medienos.

Dizaino įvairovė

Kalbant apie dizainą, reikėtų prisiminti, kad ne visi staliukai vienodai tinka skirtinguose interjeruose. Štai mediniai staleliai suteikia patalpai jaukumo ir šilumos. Žemės spalvos, medienos skleidžiama energija tarytum „sušildo“ patalpą. Mediniai stalai, atvirkščiai, kontrastuodami su minkštais, šviesių atspalvių baldais, gali suteikti patalpai trūkstamo griežtumo. Stikliniai staleliai yra tinkami tada, kai svetainėje vyrauja mediniai baldai, kadangi padeda išlaikyti pusiausvyrą tarp medžiagų. Beje, pastarieji visada atrodo moderniai. Stikliniai paviršiai su medienos ar metalo detalėmis papildo net niūriausią kambarį ir suteikia pikantiškumo minimalistiniams interjerams. Pastaruoju metu populiarėja dekupažo technika dekoruoti staleliai. Šie staliukai internetu prieinami iš „dekupažavimu“ užsiimančių žmonių. Salone šio tipo baldų rasti būtų kiek sudėtingiau. Jie puikiai tinka romantiškame interjere, tačiau neturėtų būti „maišomi“ su ypač moderniai atrodančiais baldais. Dekupažu margintas staliukas ir minimalistinės sofos bei foteliai gali atrodyti kiek chaotiškai. Kalbant apie spalvą, reikėtų atminti, kad staliukus reikėtų derinti ne tik prie minkštų baldų, bet ir prie lentynų, sienų spalvos. Geriau nesirinkti pernelyg kontrastuojančių įvaizdžių, nebent siekiate sukurti eklektišką interjerą. Kartais rizika pasiteisina, tačiau nereikėtų skubėti ekstravagantiškų baldų pirkti. Nemaža investicija gali likti į balą išmestais pinigais. Ypatingai, kai kokybiški ir stilingi staliukai nėra pigūs. Salone jų kaina gali siekti ir kelis šimtus litų. Mokant tokią sumą už baldą, reikėtų įsitikinti, kad jis tiks prie likusių kambario detalių ir visos patalpos interjero.

Reklama
Pažymėta: , , , , , ,
%d bloggers like this: